همه / مقاله / عرفان شرقی

9,000

تکنیک مانترای سو-هام

چکیده
اجرای تکنیک مانترای سُو هام سبب می‌شود تا طبیعت الهی درونی‌تان تحقق یابد. با طبیعت واقعی احساس یگانگی داشته باشید. هم‌چنین در کاهش استرس، آرامش، صلح و آسودگی خاطر بسیار مفید است و در نهایت شادی و خوشبختی خود به خودی را (بی‌اختیار) به ارمغان می‌آورد. اجرای تکنیک مانترای سو‌هام فایده‌های ثانویه دیگری هم دارد و به بهبود شفابخشی به خود و ایجاد تمرکز فکری و ذهنی کمک فراوانی می‌کند.

تکنیک مراقبه‌ی سُو هام یکی از محبوب‌ترین مانتراهای مراقبه در بین علاقمندان به یوگا و عرفان است. اجرای تکنیک مانترای سُو هام سبب می‌شود تا طبیعت الهی درونی‌تان تحقق یابد. با طبیعت واقعی احساس یگانگی داشته باشید. هم‌چنین در کاهش استرس، آرامش، صلح و آسودگی خاطر بسیار مفید است و در نهایت شادی و خوشبختی خود به خودی را (بی‌اختیار) به ارمغان می‌آورد. اجرای تکنیک مانترای سو‌هام فایده‌های ثانویه دیگری هم دارد و به بهبود شفابخشی به خود و ایجاد تمرکز فکری و ذهنی کمک فراوانی می‌کند.

مانترای سُو هام (su ham, so hum, soham, sohum) یکی از مانتراهای اساسی است که قدرت ارتعاشی بسیار قوی را در سیستم عصبی و ذهنی ایجاد می‌کند و با گسترش آن از درون به بیرون، سبب یکپارچکی و یگانگی روح فردی با روح الهی می‌شود. این مانترا اگر خالصانه خوانده شود در ایجاد دگرگونی کامل آگاهی فردی بسیار موثر است. مانترای سُو هام به معنای «من آنم» یا «من آن هستم» است که در این‌جا سُو به معنای «آن» یا «او» یا «الاهیت» است و هام به معنای «من هستم». پس معنای واقعی این کلمه می‌شود «من آنم» یا «من او هستم». به این مفهوم که من با خداوند که فاقد شکل و کیفیت و زمان و مکان است به یگانگی و وحدت رسیده‌ام. هدف مانترای سُو هام در این‌جا اتحاد (یوگا) بین آگاهی فردی و آگاهی الهی است. راه دیگر تفسیر و فهم این هدف (یگانگی و اتحاد روح فردی و روح الهی) این است که به این درک برسید که به عنوان ناظر یا مشاهده‌گر، آن‌چه که در درون خودتان است را مشاهده کنید.

نوع فایل: پی دی اف
تعداد صفحه: ۸ صفحه A۴
ترجمه و تالیف: مصطفی نصیری

نظرات 
    برای ثبت نظر باید عضو باشید. اینجا ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد سامانه شوید.