همه / بلاگ

آنچه مانع مرگ ما میشود، آگاهی ماست

1397/04/17

چکیده
ما باید محدودیت های خودمون رو به عنوان بشر بشناسیم و با این محدودیت ها به جنگ با لشکر تباهی بریم. الان لشکر ویرانی و مرگ نیم قدمی ما هست و اگه از تونال و جسممون مراقبت کنیم، نهایت هوشمندی و زیرکی خودمون رو به عنوان یک سالک مبارز نشون میدیم.


«مصطفی نصیری»

در مکتب روان تحلیلی یونگ، انواع تیپ های شخصیتی داریم که هر کدوم ویژگی های روحی روانی یا ژنتیکی خاصی رو دارا هستند و همین ویژگی ها، باعث تفاوت های عمده بین شخصیتها میشه. مثلا تیپ های شخصیتی زنانه و مردانه از نظر یونگ، تفاوت بارزی در مواجهه با بیماری بینشون هست. یکی از تیپ ها روزی چهار ساعت فقط خونه و لوازم رو داره ضد عفونی میکنه چون دیمیتر هست و نگران بچه ها و خانوادش، تیپ شخصیتی دیگه عین خیالش نیست و به زور هم نمیشه ماسک به صورتش زد چون انرژی دیونیزوس توی روانش غالبه. یعنی فرمون تیپ های شخصیتی مختلف دست انرژی غالبی هست که روان اون فرد رو تسخیر کرده.
 
یا از دیدگاه آسترولوژی، کسی که عنصرش آتش هست با کسی که عنصرش آب هست مسلما متفاوت هست از هر لحاظ که نگاه کنیم. مثلا افرادی که اسفندی با نشان ماهی هستن، حتما باید دقت کنن که بیماری چه منشا درونی داشته باشه چه بیرونی، موضوع بیمار شدن کاملا به خودشون بستگی داره. یعنی اگه از نظر ذهنی و روحی آمادگی پذیرش بیماری داشته باشن و توی ترس و نگرانی روز بگذرونن، ویروس کرونا اگه در فاصله یک کیلومتری قرار داشته باشه اینها جذبش میکنن و بیمار میشن؛ اما اگه از نظر روحی و روانی قوی باشن، یک نفر کرونایی توی صورتشون سرفه هم کنه، به راحتی بر این بیماری غلبه میکنن. یعنی سطح ایمنی ذهنی و جسمی هر تیپ شخصیتی از نظر آسترولوژی هم با شخصیتی دیگه متفاوت هست.
 
یا با قانون جذب که حتی برای مسائل و مشکلات ساده بشر هم یه جواب درست و درمون نداره، نمیشه به جنگ یه بیماری رفت که احتمال خیلی زیاد منشا بیولوژیکی و آزمایشی قوی پشتش هست. مسلما وقتی بمب اتم روی ناکازاکی ژاپن افتاد هزاران فرد با دیدگاه های مختلف اونجا زندگی میکردن. بمب وقتی می افته نگاه نمیکنه تو به اسلام معتقدی یا به قانون جذب یا یا شمنیزم با حتی دیدگاه ضد خدا داری. از نظر بمب همه شبیه به هم هستن؛ گروهی از افراد بی دفاع که یک جا زندگی میکنن و قربانی یه تصمیم احمقانه میشن.
 
حالا من بیام بگم برو زندگیتو بکن، کرونا چیه ولش کن بابا. یک در یک میلیارد امکان نداره بگیری فقط به خدا تکیه کن و از این حرفهای صد من یه غاز، یه جور مغلطه و خودفریبی هست. در طول تاریخ سهروردی ها و عین القضات ها و هزاران عارف و روشن بین دیگه بودن که قدرت روحی و روانی بالایی داشتند، اما شکنجه و تفتیش و اعدام و کشته شدن. هزاران هزار بیننده هم در بین شمن های سرخپوست قربانی نظام قاهر تر از خودشون شدن و طبق گفته شمن های دودمان دون خوان، محو و ناپدید شدن.
 
ما باید محدودیت های خودمون رو به عنوان بشر بشناسیم و با این محدودیت ها به جنگ با لشکر تباهی بریم. الان لشکر ویرانی و مرگ نیم قدمی ما هست و اگه از تونال و جسممون مراقبت کنیم، نهایت هوشمندی و زیرکی خودمون رو به عنوان یک سالک مبارز نشون میدیم.
 
اسفند ۱۳۹۸

نظرات 
    برای ثبت نظر باید عضو باشید. اینجا ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد سامانه شوید.