همه / مقاله

29,000

مدیتیشن سلامتی جسم و ذهن

چکیده
برای دست‌یابی به آرامش درون، لازم است که بر روی افکار و ذهنیت خودمان کنترل داشته باشیم. بهترین روش برای کنترل جریان افکار، مراقبه و تمرینات آرامش بخش هست که در این دوره، تکنیک‌های زیادی آموزش دادیم. جریان افکار، پریشانی ها، درگیری ها و دغدغه های ذهنی وقتی کمتر می‌شود، افکار و ایده های جدید و خلاقیت های بیشتری به ذهن‌مان می رسد که همین ایده های جدید باعث آگاهی درونی و پیشرفت بیشتر می‌شوند.


به دوره مدیتیشن سلامتی جسم و ذهن خوش آمدید

ما در طول شبانه‌روز توسط افکار و حس های پنج گانه اطلاعات زیادی رو از دنیا جمع آوری میکنیم. بهتره بگیم در عصری که تکنولوژی و سرعت حرف اول رو می زنه، ما توسط گیرنده های احساسی داریم بمباران می شیم و یک لحظه آرامش نداریم. نگرانی، استرس و فشار زیادی رو تحمل میکنیم و سلامتی جسم و ذهنمون همیشه از طرف دنیای بیرون تهدید میشه. با مدیتیشن ما می تونیم حداقل برای دقایقی در روز این نگرانی ها، استرس ها و احساسات منفی رو رها کنیم و با خود واقعی مان پیوند برقرار کنیم. پیوند که برقرار شد، شادی و آرامش و سرور رو می تونیم تجربه کنیم. پس مدیتیشن فرا رفتن از حواس پنجگانه و افکار و ذهنیات به ویژه افکار و ذهنیات منفی هست. به قول شیواناندا، «مدیتیشن نردبان اسرارآمیزی است که فرد را از زمین به بهشت، از اشتباه به حقیقت، از تاریکی به روشنایی، از درد به سرور، از بی قراری به صلح و آرامش، از جهالت به دانش و از فنا به زوال ناپذیری می رساند.»

یکی از مشکلات اصلی ما قاعدتا این است که اصلا آرامش نداریم. فعالیت‌های شغلی یا درگیری‌های ذهنی‌مان ‌این‌قدر زیاد است که احساس آرامش نمی‌کنیم و حتی موقع خواب هم این افکار و درگیری‌های ذهنی ادامه پیدا می‌کنند. می‌خوابیم تا استراحتی به ذهن‌مان بدهیم و صبح سرحال بیدار شده و روز جدید را آغاز کنیم؛ ولی بعد از بیداری، کسل و خسته هستیم و مثل روزهای قبل چندان پرانرژی و با شور و شوق نیستیم. البته وضعیت انرژیک‌ ما طی روزهای مختلف فرق می‌کند و حالت‌های گوناگونی از شادی،‌ غم، ناراحتی، خوشحالی، لذت و غیره را تجربه می‌کنیم؛ اما تا بخواهیم کمی شاد و پرانرژی باشیم، درگیری‌های ذهنی هر طور شده دوباره به سطح ذهنی می‌آیند و آرامش‌مان را به‌هم می‌ریزند.

در حال حاضر، مشکل اصلی خیلی از مردم این است که پیوندشان را با طبیعت و قصد از دست داده‌‌اند. به‌ویژه در مقابل فشارهای اجتماعی و اقصادی، پیوند و هماهنگی با نیروهای تاثیرگذار در جهان دچار مشکل شده است. شاید در ذهن‌تان این سوال ایجاد شود که قصد به چه معناست. نیرو یا قدرتی اسرارآمیز در جهان وجود دارد که در فرهنگ‌های گوناگون به اسامی مختلفی چون انرژی، پرانا، چی، کیهان یا قصد نامیده می‌شود و اکثر باطن‌گرایان، هنرمندان، دانش‌مندان و افراد تاثیرگذار دنیا از این نیرو برای کسب الهام‌ها، خلاقیت‌ها و ایده‌های جدید کمک می‌گیرند. بسیاری از ناکامی‌ها، افسردگی‌ها و شکست‌ها به‌خاطر از بین رفتن پیوند بین ما با این نیرو است. یعنی در حال حاضر،‌ هیچ ارتباطی وجود ندارد. تمرین‌های این دوره، به شما کمک‌ می‌کند آرام آرام این پیوند را ایجاد کرده و به این نیروی عظیمی که در دنیا وجود دارد وصل شوید. وقتی پیوند صورت می‌گیرد، معجزه‌ها در زندگی شما اتفاق می‌افتد که باورشان سخت است. پس سعی کنید، از هر فکر و باوری که باعث سست‌شدن این پیوند و قطع‌شدن ارتباط می‌شود، دوری کنید.

برای رسیدن به آرامش ذهن و داشتن یک زندگی شاد و مرفه، لازم هست که ما علاوه بر یاد گرفتن تکنیک‌ها و ترفندهای مالی مربوط به شغل و کارمان، از نظر باطنی و معنوی با نیروهای درونی خومان و همچنین با کائنات پیوند برقرار کن. وقتی موفق به برقراری پیوند درونی با نیروهای درون بیرون شویم، با اطمینان خاطر بیشتر می‌توانیم به سمت خواست‌های قلبی و تحقق رویاهای خودمان پیش برویم. وقتی به نیروهای درونی خودمان تکیه می‌کنیم، یعنی جریان افکار را به سمت و سوی این نیروها جهت می‌دهیم. بهترین روش برای کنترل جریان افکار، مراقبه و تمرینات آرامش بخش هست که در این دوره، تکنیک‌های زیادی آموزش دادیم. جریان افکار، پریشانی ها، درگیری ها و دغدغه های ذهنی وقتی کمتر می‌شود، افکار و ایده های جدید و خلاقیت های بیشتری به ذهن‌مان می رسد که همین ایده های جدید باعث آگاهی درونی و پیشرفت بیشتر می‌شوند. این تمرینات  به شما کمک می‌کند تا از اینجایی که الان هستید، به آن‌جایی حرکت کنید که خواسته قلبی‌تان هست، آرزوی‌تان هست، رویای شما هست، اهداف‌تان هست. در این مسیر ما تا جایی که در توان داشته باشیم به شما کمک می‌کنیم. خوشحال می‌شویم که در سفرتان به  سمت آگاهی درونی همراه و پشتیبان‌تان باشم.

در این دوره، برای برقراری این پیوند ما روی تکنیک‌های آرام سازی ذهن و جسم تمرکز می کنیم که برای فعالیت‌های روزمره در دنیای امروز بسیار حیاتی هستند. یعنی اگر یک برنامه منظم برای انجام تمرینات آرام سازی ذهن و جسم در زندگی خودمان نداشته باشیم، تحت تاثیر فشارهای ناشی از رشد افسارگسیخته تکنولوژی، تخریب طبیعت، آسیب‌های صوتی، آلودگی‌های زیست محیطی، فشار کاری، فشارهای مالی، اقتصادی، انواع بحران ها و استراس‌ها خرد می‌شویم و سلامتی ذهن و جسم‌مان در معرض آسیب شدید قرار می‌گیرد.

با تمریناتی که در این دوره آورده شده، طی چند روز کل نگاه‌تان به زندگی عوض شده و  وارد مسیر دیگری می‌شوید و شخصیت جدیدی پیدا می‌کنید. پس حتما این تمریناتی که گفته شده را انجام دهید و پشتکار داشته باشید تا به رویاها و آرزوهایی برسید که در قلب خود دارید.

درباره دوره
دوره مدیتیشن سلامتی جسم و ذهن شامل ۴ فایل صوتی به مدت ۱۲۵ دقیقه است. به همراه فایل‌ها، یک متن تکمیلی هم در قسمت پروفایل شما در سایت قرار می‌گیرد که شامل چندین تمرین پیشرفته برای کسب آرامش درونی است.
چند فایل موسیقی مناسب برای کسب آرامش در موقع انجام مدیتیشن هم در پروفایل شما قرار داده می‌شود و شامل این موارد میشود:
موسیقی مخصوص پاکسازی خانه از انرژی منفی
موسیقی مخصوص بالانس کردن مراکز انرژی و چاکراها
موسیقی مخصوص تنظیم سریع مراکز انرژی
موسیق مخصوص تخلیه انرژی منفی و گره های ذهنی 

در مورد مدیتیشن بیشتر بخوانید:
نکات پایه‌ای در انجام مدیتیشننظرات 
    برای ثبت نظر باید عضو باشید. اینجا ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد سامانه شوید.